OnePlus Ace 3 Pro’nun tasarım değişiklikleri ortaya çıktı

OnePlus’ın yeni modeli OnePlus Ace 3 Pro’nun Çin’de yakında tanıtılması bekleniyor. Ancak, Haziran 18 alışveriş festivalinden önce piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyor. Bu da, cihazın bu ayın sonunda veya Temmuz ayının başlarında piyasaya sürülebileceği anlamına geliyor. Birçok rapor, Ace 3 Pro’nun yenilenmiş bir arka tasarımla geleceğini öne sürdü. Bugün, Digital Chat Station adlı bir bilgi sızdırıcı, yeni bir akıllı telefonun mühendislik prototipinin şemasını yayınladı. Cihazın adı belirtilmemiş olsa da, bunun OnePlus Ace 3 Pro’ya ait olduğu tahmin ediliyor.

OnePlus Ace 3 Pro’nun tasarımı önceki modelle benzerlikler taşıyor. Cihazın ön yüzünde kavisli bir ekran yer alırken, arka panelde yuvarlak bir kamera modülü bulunuyor. Kamera modülünün sol köşesinde ise hap şeklinde bir LED flaş yer alacak. Cihazın sol kenarında bir bildirim kaydırıcısı, sağ kenarında ise ses kontrol düğmesi ve güç düğmesi bulunacak.

Ace 3 Pro’nun kamera modülünde bazı değişiklikler yapıldığı gözlemleniyor. Önceki OnePlus amiral gemisi modellerinin aksine, Ace 3 Pro’nun kamera modülü cihazın kenarıyla birleşmiyor. Raporlara göre, Ace 3 Pro metal bir orta çerçeveye ve seramik, deri veya cam arka panele sahip olacak. Ayrıca, cihazın IP64 toz ve suya dayanıklılık sertifikasına sahip olacağı belirtiliyor.

OnePlus Ace 3 Pro’nun teknik özellikleri de oldukça iddialı. Cihazın 6.78 inç OLED paneli, 1.5K çözünürlük, 120Hz yenileme hızı, 4,500 nits maksimum parlaklık ve ekrana gömülü parmak izi okuyucu sunması bekleniyor. İçerisinde Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, 24 GB’a kadar LPDDR5x RAM, 1 TB UFS 4.0 depolama alanı ve 100W hızlı şarj destekli 6,100mAh batarya bulunacak.

Ön kamerada 16 megapiksel bir selfie kamerası, arka panelde ise 50 megapiksel (ana, OIS destekli) + 8 megapiksel (ultra geniş açı) + 2 megapiksel (makro) olmak üzere üçlü bir kamera ünitesi yer alacak. Cihaz, Android 14 işletim sistemiyle çalışacak.

Bu yeni modelin detayları ve özellikleri, OnePlus kullanıcıları ve teknoloji meraklıları için oldukça heyecan verici. Ace 3 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte, OnePlus’ın yeni amiral gemisinin kullanıcılarına ne gibi yenilikler sunacağını hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir